picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Czy ktoś zna zestawy Arduino?

Czy ktoś zna zestawy Arduino?

Witam serdecznie. Obecnie nie mam pojęcia, jaki zestaw Arduino powinienem wybrać. Możecie mi powiedzieć, co byłoby adekwatnym zakupem dla osoby początkującej, jaka zaczyna dopiero z programowaniem?

czerusek

Posty: 13

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje możliwość pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt uciążliwe. Mogę pochwalić środowisko za fakt, że dostępnych jest niezwykle sporo dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

TomekK

Posty: 19

 
Żadnym zaskoczeniem nie był dla mnie fakt, że najpopularniejszym modułem jest Adruino UNO. Sam wybierałem go w przeszłości, gdy dopiero raczkowałem w tym temacie. Teraz posiadam nieco większe doświadczenie, więc z chęcią podzielę się swoją wiedzą na forum :)

Buła

Posty: 35

 
Wybierając sklep z Arduino polecam skupić się na tym, aby wybrać najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach. Potrafią się one różnić w sklepach internetowych dość znacznie. Warto zadbać o to, aby nie przepłacić i zagwarantować sobie tanią wysyłkę. Ja tak robię.

daniel105

Posty: 23

 
Po raz pierwszy ze środowiskiem programistycznym Arduino IDE zetknąłem się dwa lata temu i miałem naprawdę pozytywne wrażenia.

Mogę Wam polecić rozpoczęcie nauki w tym środowisku, ponieważ posiada bardzo rozbudowaną dokumentację, którą na pewno docenicie w przypadku jakichkolwiek problemów.

W razie czego służę radą.

Gumis

Posty: 25

 
Przyznam szczerze, iż podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, które charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to prosta sprawa.

GGregbard

Posty: 26

 
Wśród płytek deweloperskich moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest Arduino Mega. Miałem z nią do czynienia często i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się nią zawieść. Swój kupowanie realizowałem w tym sklepie: http://abc-rc.pl/Arduino. Niezmiernie dobry poziom obsługi klienta, odpowiadają wyczerpująco na wszystkie pytania. 100% satysfakcji. Jeszcze do nich wrócę :)

VHSSS

Posty: 17

 
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest moduł z mikrokontrolerem AVR ATmega328, czyli Arduino UNO. Odpowiada mi liczba jego wejść oraz wyjść cyfrowych, ilość kanałów PWM, obecność wejść analogowych. Na dodatek zaletą są zarówno rozmaite interfejsy komunikacyjne i cena, która nie przekracza 100 zł.

Adi666

Posty: 16

 
Wybierając sklep z Arduino polecam skupić się na tym, aby wybrać najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach. Potrafią się one różnić w sklepach internetowych dość gigantycznie. Należałoby zadbać o to, aby nie przepłacić i zagwarantować sobie tanią wysyłkę. Ja tak robię.

Funtus009

Posty: 24

 
Mam świadomość, że Arduino UNO to dość popularny moduł, który korzysta z mikrokontrolera AVR ATmega328. Godną uwagi kwestią jest fakt, iż znajduje się on w wymiennej obudowie. Używałem go, gdy zaczynałem przygodę z programowaniem w środowisku Arduino.

Polecam!

Bunys

Posty: 30